Wątroba, nowe jelita ?

Ostatnio naukowcy podkreślili kluczową rolę wątroby w naszym zdrowiu. Więc ten narząd się dławi i to jest nasz sposób życia. Pora się nim zająć. Wątroba, nowe jelita ?
Co wiemy o wątrobie ? Prawie nic… a jednak jest to największy organ w naszym ciele, ponieważ waży około 2,5 kilograma. Powstaje z tej samej tkanki embrionalnej co jelito, ale nie jest unerwiony, co wyjaśnia, że nigdy nie boli, a tym bardziej nie doświadcza „kryzysu”, jak się powszechnie uważa. Kolejna cecha : jest to jedyny organ, który odrasta !

NACZELNY DOWÓDCA ARMII

Jego rolą jest prawdziwy Zakład Chemiczno-energetyczny-nawiasem mówiąc, nazywany jest „wodzem armii” w medycynie chińskiej. Przechodząc przez każdego dnia 2000 litrów krwi (lub 10% całkowitej objętości krążącej w naszym ciele), ” otrzymuje nie tylko odpowiednie jedzenie, ale także alkohol, złe tłuszcze, cukier, leki, tytoń, narkotyki, tabletki… „”, mówi Giselle Talue, naturopata .naturopathie-et-dietetique.com na prawym płacie znajduje się pęcherzyk żółciowy, który uwalnia ukierunkowane enzymy przydatne do trawienia podczas jedzenia.
Tak więc każdego dnia Wytwarza się od 500 do 1 000 mililitrów żółci, gotowych do przekształcenia dużych cząsteczek lipidów w małe frakcje wchłaniane przez organizm. Żółć wybiera również odpady, takie jak pestycydy lub substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, które przynoszą ” niezdrowe jedzenie „. Wreszcie wątroba wyodrębnia i przechowuje witaminy z pożywienia (A,D,E, K) i żelazo niezbędne do odporności. Syntetyzuje również 75 % cholesterolu potrzebnego do produkcji naszych hormonów. Reszta w nadmiarze jest ewakuowana, gdy działa dobrze.

LINK MÓZG / SEN / WAGA

Od kilku lat wiadomo, że ten wielofunkcyjny Organ podlega specjalnemu rytmowi. Wcześnie rano zaczyna pracować, a wieczorem zasypia. W tym podąża za rytmem mózgu. W ciągu dnia, w stanie czuwania, stopniowo magazynuje i regeneruje glikogen (glukozę), który dostarcza energii mózgowej. W nocy wszystko musi zwalniać. Mózg przestaje być czujny na temat działań codziennego życia, przetwarza informacje dnia i marzy. Wątroba odpoczywa. A ponieważ te dwa narządy są bardzo zależne, dysfunkcja jednego może zmienić drugiego. LINK MÓZG / SEN / WAGA
Mózg budzący się w środku nocy ostrzega wątrobę, która zaczyna, na przykład, magazynować cukier lub tłuszcz w niewłaściwym czasie. Z tego powodu pracownicy nocni częściej cierpią na nadwagę i choroby wątroby. Odwrotnie, źle dotknięta wątroba niszczy mózg. Złe odżywianie, zbyt obciążone złymi kwasami tłuszczowymi lub złymi cukrami, które są trudne do strawienia, zakłóca sen. Mózg, który normalnie uwalnia hormon sprzyjający spalaniu tłuszczu, działa gorzej: Plastry i krople to błędne koło.

Dr Reginald Allusch, który właśnie opublikował hepato-Detox method(Ed Albin Michel), pracę, która nauczyła nas wiele na ten temat, dodaje: „flora jelitowa również śpi w nocy. Jeśli zostanie zakłócony przez zjedzenie czegoś iw dowolnym momencie, nie regeneruje się dobrze i staje się porowatą ostoją przeciwko toksynom. »

Ratownictwo Medyczne tamtych czasów

„Wątroba jest głównym narządem, który teraz fascynuje naukowców, zwłaszcza, że gdy działa źle, powoduje coraz częstsze choroby. Jeden na pięciu Francuzów cierpi na NASH (noncloholic steato hepatitis), zwany także „chorobą stłuszczenia wątroby”, zapalenie wątroby spowodowane nadużywaniem napojów gazowanych, niezdrowym jedzeniem i nadmierną aktywnością siedzącą. Amerykanie obwiniają go o epidemię otyłości, która nabiera tempa u nas…
Ratownictwo Medyczne tamtych czasówMówiąc najprościej, szanowanie wątroby polega na ułatwianiu jej pracy, jedzeniu światła, w normalnych godzinach, nie za późno, zmuszając posiłek do co najmniej pół godziny i dobrego żucia. Pomaga nie tylko oszczędzać energię, ale także schudnąć. Przy dobrej higienie życia wątroba codziennie stymuluje litr żółci, który pozwala na wchłanianie tłuszczów. Reguluje insulinę przez trzustkę, zrzuca tłuszcz we właściwym czasie, to znaczy, kiedy można go pozbyć do ruchu. Zmniejszone przechowywanie, regularne wydatki i maksymalna forma.

OCZYŚCIĆ WĄTROBĘ W 7 KROKACH

Myślenie o jego wątrobie w końcu jest dość proste. Po prostu trzymaj się kilku dobrych nawyków :
1. Idź ostrożnie na paracetamol
Jest stosowany i nadużywany w leczeniu bólów głowy, brzucha, bólu ciała (Doliprane) i wszystkich drobnych dolegliwości w życiu codziennym. „Oczywiście jest to skuteczne, ale bądź ostrożny ! Jest to również najbardziej toksyczny lek na wątrobę. Nigdy nie przekraczaj 3 lub 4 gramów dziennie w kilku posiłkach rozłożonych na cztery godziny” – podkreśla dr Allush.
2. Znajdź jego punkt F
Od czasu do czasu sprawdź sprawność wątroby, lekko masując punkty mu : pod piersiami z każdej strony, między szóstym a siódmym żebrami (około trzech palców w pionie brodawki). Wtedy całe ciało musi czuć się swobodnie. W przypadku bólu szybko przechodzimy do punktów 4 i 5. W przypadku nudności, złego stanu zdrowia po dobrym posiłku, masuj punkt F3 znajdujący się na południku wątroby, dwa do trzech centymetrów naprzeciwko odgałęzienia dużego palca i środkowego palca. Ten punkt znajdujący się w zagłębieniu jest zwykle bardzo czuły. Naciśnij mocno, aby rozpalić „ogień” wątroby.
3. Bądź Mega przewidywalny
Niech żyje rutyna… wątroba ją uwielbia. Kiedy każdy posiłek spożywa te same lub prawie te same posiłki, może przygotować swoją pracę i od tabletki na odchudzanie i dietę keto pierwszych ukąszeń wytwarzać enzymy ukierunkowane na metabolizm składników odżywczych. Praca jest szybka i wydajna. Idealny: wybierz łatwe i pełne menu i zagraj w kilka opcji, ale nie za dużo (takich jak rodzaj ryby, różnorodność warzyw itp.).